Schmidt i Jenko wracają by rozwiązać kolejną sprawę. Młodo (czy aby wciąż?) wyglądający, fajtłapowaci policjanci tym razem prowadzą śledztwo w koledżu. Brzmi jak odgrzewany kotlet w stosunku do 21 Jump Street? Owszem. Jest to bezczelne podanie drugi raz tego samego kotleta. Z tą różnicą, że teraz podano nam wyrób ze stuprocentowego mięsa, podany z dobrym winem, sypnięty parmezanem i doprawiony najlepszymi przyprawami!

22jstreet-banner-600x350     Nie mam wątpliwości. Druga część Jump Street jest o klasę (albo i dwie!) lepsza od poprzedniczki. Humoru jest więcej, jest bardziej absurdalny i pokręcony, a intryga na pewno nie gorsza. Wiele razy wybuchałem śmiechem, raz prawie zadławiłem się colą. Sporo jest tu autoironii, tekstów wprost wyśmiewających zapędy Holywood do kręcenia sequeli. Kilka żartów odnosi się do innych filmów (zawoalowany dowcip o White House Down zrzucił mnie z fotela), kilka innych do realnych spraw (wygląd biura kapitana). Mam wrażenie, że scenarzysta zdołał w krótkim filmie wyśmiać siebie, konwencję, nawiązać do komedii policyjnych, studenckich i samej historii serialu Jump Street. Nawet napisy końcowe składają się z zapowiedzi… około dwudziestu kolejnych części.

     Powiem szczerze: dawno się tak w kinie nie uśmiałem. Rozrywka w czystej postaci. Od humoru świńsko-rubasznego po satyrę na wszystko dookoła. Na pewno dużo od siebie dodali fantastycznie dysponowani aktorzy. Hill i Tatuum zostali stworzeni do tych ról. Jak Gibson i Glover do Zabójczej broni, jak Willis do bycia McLane’em. Ich “związek” wchodzi na nowe poziomy, a my oglądamy taką chemię między postaciami, że ciężko ocenić czy to jeszcze przyjaźń czy może już miłość. Momentami trudna miłość skomplikowanego małżeństwa. Chłopaki dali z siebie wszystko, a drugi plan całkiem nieźle ich uzupełnił. Dość powiedzieć, że najzabawniejsza scena film wg mnie to mina Ice Cube’a w pewnej sytuacji.

22-jump-street-ice-cube-600x350

     Jeśli ktoś lubi 21 Jump Street, nie muszę go zachęcać. Pozycja obowiązkowa. Druga odsłona jest lepsza pod każdym względem. Wszystkim innym również polecam. Idealna rozrywka na wieczorny seans.

 

22 Jump Street
8/10

Linki

Filmweb, IMDb

Comments

comments